Czy warto ćwiczyć i czy opłaca się zostać sportowcem?

By Mania Kokowska - 3/20/2016 08:34:00 PM

Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule. Jak to jest z tym sportem i czy na pewno jest on dla nas zdrowy?


Na pewno codzienne ćwiczenia, chodzenie i przebywanie na świeżym powietrzu daje nam dużo dobrego, ale co się dzieje kiedy zaczynamy trenować wyczynowo?

Tutaj zaczynają się schodki, bo mimo tego, że ruch wiele nam daje to także dużo zabiera. Zaczynając trenować na poważnie musimy liczyć się z wieloma kontuzjami i zmianą diety. Choć jedzenia słodyczy się nie zabrania, to po wyczerpującym treningu należy zjeść naprawdę duży obiad. A przynajmniej bogaty w związki odżywcze i witaminy, bo w końcu musimy budować masę.  

Czy takie trenowanie oznacza, że musimy już zostać sportowcami?  Oczywiście, że nie. My obie staramy się chodzić na treningi minimum 4 razy w tygodniu i jesteśmy ambitne. Cały czas się rozwijamy i mamy okazję startować w zawodach,  ale to nie oznacza, że chcemy lub też że zostaniemy sportowcami w przyszłości. Wszystko zależy od talentu i chęci. Gdy chce się zostać zawodowym sportowcem trzeba liczyć się z wieloma wyrzeczenimi. Poza tym sportowcy nie mają łatwego życia.  Od tego czy zarobią czy nie zależy ich forma, a z tym czasem bywa różnie. 


My obie,  mimo, że trenujemy wyczynowo nie chcemy zostać sportsmenkami,  ale to tylko kwestia indywidualna. Staramy się po prostu pokazać wam z czym wiąże się sport.

Mania i Magda

 • Share:

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Ja nie uprawiam, żadnego sportu, a w sumie to calkiem ciekawa forma rozrywki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja osobiście strzelam, z łuku :) bywało się na kilku zawodach i jest fajnie, moja siostra gra w koszykówkę :) mimo że oboje jesteśmy leniwi to staramy się ćwiczyć :) pozornie zwykłe ćwiczenia ale pomagają nie tylko w samopoczuciu i zdrowiu, pomagają budować samoocenę i poczucie własnego ciała :) https://waszcziblog.wordpress.com/2016/03/18/konkurs/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny sport! Ach no i to prawda sport zdecydowanie poprawia samopoczucie :)

   Usuń
 3. Jakoś nigdy nie mogę się zabrać do ćwiczeń :/ Potrzebuje chyba motywacji..
  http://magirrat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post :D
  Ja regularnie pływam, ale jakoś poza tym ani nie biegam, ani nic nie trenuję. Ale czekam, aż będzie ciepło, i będę mógł godzinami jeździć na rolkach :D Szkoda, że skończył się juz sezon narciarski... Tak kocham narty.

  julalou.blogspot.con

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Też uwielbiam rolki :) A w tym roku pierwszy raz jeździłam na biegówkach :p
   I szczerze zaznaczę tym co pływają, bo sama nie umiem i boję się wody :(

   Usuń
  2. Hah, ja pływam od 5 roku życia xD A mimo to nie jestem jakaś najszybsza czy coś. W podstawówce miałam basen obowiązkowy i to była masakra. Dla nauczycielki liczyła się tylko szybkość pływania, i osoby które pływały szybko bo były wysokie, silne, miały 6, mimo że technicznie była to porażka... Ach, ci wspaniali nauczyciele...

   Usuń

Witamy cię!
Zostawisz nam komentarz?
O jak miło :) Chętnie też zajrzymy do ciebie!