Jak filtry zmieniają zdjęcia!

By Mania Kokowska - 11/14/2015 05:55:00 PM

Dziś poruszymy temat filtrów do zdjęć.  Jakie rodzaje filtrów stosować to różnych rodzajów zdjęć. Zaprezentujemy tez filtry które niekoniecznie fajnie wyglądają.  Zobaczcie jak zmiana oświetlenia i kolorystyki wpływa na nasze zdjęcie.


Jest mnóstwo darmowych programów do przeróbki zdjęć,  które oferują nam tysiące przeróżnych opcji w tym filtry. Na pierwszy ogień rzucimy zwykłe filtry, z których korzysta się chyba najczęściej. Podkreślają one lekko kolorystykę naszego zdjęcia i nasycają je. Trzeba dobrać odpowiedni filtr do zdjęcia,  ale z reguły te filtry są delikatne i pasują do wszystkich zdjęć. 
Kolejne są filtry artystyczne,  które nie za dobrze sprawdzają się przy zdjęciach ludzi.  Lepiej używać ich do zdjęć przedstawiających przedmioty, rośliny czy krajobrazy. Można uzyskać czasem naprawdę fajne efekty!
Filtry kolorystyczne to Po prostu nałożenie jednego bądź większej ilości koloru na nasze zdjęcie.  Prosty efekt, lecz też lepiej nie używać go do zdjęć portretowych. 
Istnieje też filtr zwany fakturą. Faktura nadaje naszemu zdjeciu pewnego rodzaju charakter. Możemy nałożyć efekt starego zdjęcia i stworzy nam się faktura która sprawi że zdjęcie będzie wyglądało na pogięte i polamione. 

Jest jeszcze wiele różnych rodzajów filtrów i można by je opisywać przynajmniej przez jeszcze 20 postów,  ale nie o to chodzi. 
Jak widzicie filtry w różny sposób wpływają na nasze zdjęcia i w pozytywnym znaczeniu jak i w negatywnym.
A co wy sądzicie o filtrach? Używacie ich czasem? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach! 
Magda I Mania

  • Share:

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Fajny post :)
    Czasami korzystam z filtrów na instagramie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. mam nikona coolpix p900 jakie filtry przydadzą mi sie do portretu

    OdpowiedzUsuń

Witamy cię!
Zostawisz nam komentarz?
O jak miło :) Chętnie też zajrzymy do ciebie!