Co mówią o nas kolory!

By Mania Kokowska - 10/08/2015 06:47:00 PM

Każdego dnia nosimy inna bluzkę, bluzę czy spodnie. W szafie mamy mnóstwo różnokolorowych ubrań. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to jaki kolor mamy aktualnie na sobie wpływa na nas i na nasze środowisko.

A teraz przedstawimy wam co każdy z kolorów o nas mówi:

1. Biały
Kolor biały przynosi nam spokój i dobre samopoczucie. Łagodzi emocje oraz stres i sprzyja pozytywnemu myśleniu. Kojarzony jest z prostotą. Ludzie odbierają nas bardziej pozytywnie kiedy mamy na sobie czystą biel, wyglądamy na wesołe i cieszące się życiem osoby.


2. Zielony
Kolor, który odpręża i trochę rozleniwia. Zalecany dla ludzi nadmiernie aktywnych. Zielony kojarzony jest także ze świeżością, dlatego ludzie odbierać nas będą jako wyluzowanych i spokojnych ludzi. 

3. Czarny
Symbol elegancji, luksusu i szykowności. W czarnym z reguły wygląda się bardziej dojrzale. Ludzie będą się zwracać do nas z większym szacunkiem i poszanowaniem.  Czarny działa też na nas inspirująco, wskazany jest dla osób niezależnych i opanowanych.

4. Fioletowy
Niezwykle łagodny kolor, który pozwala zrozumieć własne potrzeby. Jest to kolor szlachetny kojarzący się z dobrą jakością. Wskazany dla pragnących miłości, ciszy i spokoju. W fiolecie wyglądamy na bardziej pewnych siebie.

5. Różowy
Kolor delikatny, kobiecy, subtelny i wdzięczny . Róż kojarzony jest z niewinnością i sprzyja dobrej zabawie. Zdecydowanie polecany dojrzałym kobietom, kojarzy się z elegancją i słodkością. 

6. Żółty
Z jednej strony symbolizuje radość i szczęście, a z drugiej zdradę i tchórzliwość. Ludzie różnie mogą nas postrzegać, ale zdecydowanie kojarzy się z frywolnością i ucieczką od odpowiedzialności.

7. Czerwony
Jest to kolor żywy i pobudzający. Przyciąga uwagę i zdecydowanie nie polecany dla osób z niską samooceną. Ludzie w czerwieni wyglądają na pełnych energii i gotowych do działania. Jest to kolor symbolizujący siłę i wytrwałość. 

8. Pomarańczowy
Barwa młodości, kreatywności, lekkości i aktywności. Sprzyja pogodnym myślom. Zwiększa motywację  podnosi poczucie własnej wartości.  Ludzie kojarzą go z wesołym charakterem.

9. Niebieski
Dodaje spokoju, lekkości i relaksuje. Niebieski symbolizuje stabilność uczuciową. Sprzyja nauce i pozytywnemu myśleniu. Jest to kolor przyjaźni.

10. Brązowy
Barwa, która roztacza atmosferę spokoju i harmonii. Wskazuje na naturalność i użyteczność. Brązowy świadczy o dojrzałości i samodzielności. 

Jak widzicie każdy z kolorów inaczej na nas wpływa :) 
Czekamy na Wasze komentarze jaki jest wasz ulubiony kolor i czy faktycznie wpływa on na was i na to jak ludzie was postrzegają! 

Magda i Mania!

 • Share:

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Moje ulubione to niebieski i brązowy i chyba do mnie pasują!

  toofussy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czarny i bialy:)
  Duzo sie o nich dzisiaj dowiedzialam, super!

  OdpowiedzUsuń

Witamy cię!
Zostawisz nam komentarz?
O jak miło :) Chętnie też zajrzymy do ciebie!